CCTV

Właściwości systemów telewizji przemysłowej CCTV

 

Telewizja przemysłowa (CCTV, od ang. closed-circuit television) – system przekazywania obrazu (rzadziej w połączeniu z dźwiękiem) z określonych miejsc w zamkniętym systemie odbiorczym (telewizja kablowa) służący do nadzoru oraz zwiększeniu bezpieczeństwa obiektów lub terenu, w obrębie których zostały zainstalowane kamery.

Podgląd z kamer zwykle jest udostępniony na stanowiskach ochrony obiektu, w celu monitorowania potencjalnie niebezpiecznych zachowań. Systemy telewizji nadzorczej mimo iż wkradają się w nasze życie dają nam możliwość kontroli działalności naszej firmy, domu i całodobowy nadzór zdalny z dowolnego miejsca na świecie. Dziś pojęcie telewizji przemysłowej zostaje powoli wypierane przez „monitoring video”, co właściwiej i skuteczniej opisuje zakres i dziedzinę przedmiotu o którym mówi. Telewizja przemysłowa czy dozorowa stanowi w naszych czasach nieodzowną część naszego życia. Systemy te są szeroko stosowane do 24 godzinnego dozoru dużych i małych obiektów nie tylko w firmach czy apartamentowcach ale także są widoczne w naszych domach, centrach handlowych, hipermarketach, kasynach gry, stadionach, muzeach, ulicach i placach miast, itp.

System telewizji przemysłowej zazwyczaj składa się z:

  • systemu kamer

  • urządzenia do rejestracji obrazu

  • zestawu urządzeń do podtrzymania napięcia i wykonywania archiwizacji

  • centrum monitoringu i zarządzania systemem

  • okablowania

Systemy TV przemysłowej ingerują w naszą prywatność, ale jednocześnie dają nam poczucie bezpieczeństwa.

Firma nasza wykonuje systemy nadzorcze na gotowo, począwszy od fazy projektu, poprzez montaż, uruchomienie i opiekę nad systemem, uwzględniając potrzeby i preferencje każdego Klienta indywidualnie.